Viega lanceerde nog niet zo lang geleden met Temponox een nieuw leidingsysteem voor verwarmings- en koelinstallaties. Omdat alle componenten van het systeem gemaakt zijn van rvs, zijn extra maatregelen voor corrosiebescherming – vereist bij veel verwarmings- en koelinstallaties – overbodig. Temponox is dan ook een onderhoudsarm systeem met een lange levensduur.
Temponox van Viega is een compleet leidingsysteem dat Viega specifiek ontwikkelde voor gesloten verwarmings- en koelinstallaties. Het systeem bestaat uit buizen, persfittingen, bochten, T-stukken, flenzen en moffen. Doordat het helemaal van rvs gemaakt is, heeft Temponox als bijzondere troef dat het corrosiebestendig is, waardoor extra maatregelen tegen roestvorming – die bij veel installaties nodig zijn – overbodig zijn. Schoonmaakwater dat langs de radiatoraansluitingen de vloer inloopt, bijvoorbeeld, krijgt zo geen kans om het leidingsysteem aan te tasten. Het resultaat: een langere levensduur van de volledige installatie én gemoedsrust bij zowel installateur als eindgebruiker.
De standaarddichting in de Temponox-fittingen is vervaardigd uit EPDM, een elastomeer dat zich uitstekend leent voor de meeste verwarmings- en koeltoepassingen. Voor wie echter hogere thermische of chemische eisen moet respecteren, zoals bijvoorbeeld het geval is bij aansluitleidingen van vacuümbuiscollectoren, kunnen de fittingen eenvoudig worden voorzien van een FKM-dichting. Die optie verhoogt de toepasbaarheid van het systeem in veeleisende contexten, zonder in te boeten aan betrouwbaarheid.
Alle componenten van het Temponox-leidingsysteem, die TÜV-gecertificeerd zijn, zijn beschikbaar in diameters van 15 tot 108 mm, wat het systeem geschikt maakt voor diverse verwarmings- en koelinstallaties.
Viega voorzag de Temponox-buizen naast de gebruikelijke ‘geen drinkwater’-logo’s van twee brede bruine lijnen. De Temponox-persfittingen kregen een stip in dezelfde kleur. Op die manier wordt verwarring met het Sanpress Inox-systeem van Viega voor drinkwaterinstallaties, dat dus ook van rvs gemaakt is, vermeden.
De installateur kan gebruikmaken van de Pressgun van Viega en de bijbehorende Viega-persbekken om het Temponox-leidingsysteem te plaatsen.
Wie dus op zoek is naar een duurzaam en corrosiebestendig leidingsysteem voor verwarming en koeling, treft in Temponox dus een doordachte totaaloplossing aan. Die duurzaamheid is overigens niet alleen letterlijk op te vatten – als in: een lange levensduur – maar ook in ecologische zin. Rvs is immers volledig recycleerbaar, wat niet onbelangrijk is in het licht van de groeiende eisen rond ecologisch bouwen en de circulaire economie.
Neem dan rechtstreeks contact op met Viega.