Op de meeste plekken waar licht nodig is, volstaan ‘gewone’ armaturen. Maar soms heb je licht nodig in pittige omstandigheden, daar waar bijvoorbeeld stof en water vrij spel hebben. Denk aan bepaalde industriële omgevingen, maar ook aan parkings en andere meer technische ruimtes. Dan heb je een speciaal kaliber armaturen nodig, zoals de waterdichte armaturen van Integratech.
Industriële omgevingen en technische ruimtes, ook daar staat de technologische evolutie niet stil. Het maakt dat de heersende omstandigheden vaak pittiger worden en dat dus ook de eigenschappen van waterdichte armaturen constant moeten herbekeken worden. Het R&D-departement van Integratech, een Belgische verlichtingsfabrikant met een focus op functionele ledverlichting voor de professionele markt, ging dan ook aan de slag om het bestaande waterdichte assortiment te vernieuwen én uit te breiden. Het resultaat zijn armaturen die nog beter inspelen op de specifieke eisen van elk project én van de installateurs die met de armaturen aan de slag gaan: efficiënter, flexibeler en eenvoudiger te installeren.
Vernieuwing vinden we bij de HWDP-armaturen. Beide versies, Performance en Advanced, kregen duidelijke upgrades ten opzicht van hun voorgangers. De HWDP Performance levert maar liefst 185 lumen per watt. De power switch laat toe het juiste vermogen ter plekke te kiezen, afhankelijk van het project. De ingebouwde MicroWave-sensor detecteert beweging tot twaalf meter hoogte. De armatuur op grotere hoogte installeren vormt dus geen probleem. Interessante opties zoals een dag/nachtfunctie, tri-level dimming en een groeperingsfunctie liggen eveneens binnen handbereik, eenvoudig instelbaar via een afstandsbediening.
De HWDP Performance beschikt over een noodunit die gedurende drie uur 5 watt levert en is beschikbaar in twee afmetingen, 1.200 en 1.500 mm, met een stevige 5 x 2,5 mm-doorvoerbedrading.
De HWDP Advanced moet met 160 lumen per watt amper onderdoen voor zijn collega. De Advanced-versie zorgt voor extra flexibiliteit dankzij de CT switch die toelaat te kiezen tussen 3.000, 4.000 of 6.500 K. De sensoropties zijn vergelijkbaar met die van de HWDP Performance en ook bij de HWDP Advanced is een noodunit aanwezig, goed voor 2,5 watt gedurende drie uur. De HWDP Advanced is er in een lengte van 600, 1.200 en 1.500 mm met ook
5 x 2,5 mm-bedrading.
Het Hydron-gamma is nieuw bij Integratech. Deze reeks mikt op een uitstekende prijs-prestatieverhouding zonder in te moeten boeten aan gebruiksgemak. Ook hier zijn twee versies beschikbaar, namelijk de Hydron Advanced en Hydron Essential.
Hydron Advanced levert 160 lumen per watt. De power switch om het juiste vermogen in te stellen en de CT switch die de keuze biedt tussen 3.000 en 4.000 K zijn standaard aanwezig. De armatuur uitrusten met een sensor? Kinderspel dankzij de plug-and-playdetectiemodule. Die bevat een MicroWave-sensor met dag/nachtfunctie en tri-level dimming, instelbaar via DIP-switches en afstandsbediening. De noodunit, ook verkrijgbaar als plug-and-playmodule, levert 2 watt gedurende drie uur.
Hydron Advanced komt in lengtes van 600, 1.200 en 1.500 mm met 3 x 1,5 mm-bedrading. De Hydron Essential is het instapmodel van de reeks, met een 135 lumen per watt en dezelfde instelmogelijkheden als de Advanced, evenwel zonder uitbreidbare modules. Hydron Essential is de ideale oplossing voor die projecten waar het budget strak is.
De technische upgrades aan de armaturen zelf zijn uiteraard belangrijk, maar Integratech pakte ook enkele praktische zaken aan. Zo is de nieuwe verpakking overzichtelijker en lichter, waardoor ze ook het afval op de werf beperkt. Ook het aantal referenties neemt af, wat het beheer van de stock eenvoudiger maakt. “Hoge efficiëntie, instelbare functies, eenvoudige installatie en een robuuste waterdichte bescherming met waardes IK08 en IP66”, vat Rudy Happaerts van Integratech de vernieuwingsronde samen.